אתחיל בסיפור-

מעשה בחוטב עצים שהתקבל לעבודה בבית חרושת לעצים. המשכורת היתה טובה ותנאי העבודה טובים אף יותר וחוטב העצים התכוון למלא היטב את תפקידו. ביום הראשון התייצב אצל מנהל העבודה אשר  נתן לו גרזן והקצה לו שטח ביער. האיש יצא לכרות עצים בהתלהבות. ביום אחד בלבד הוא חטב שמונה-עשר עצים.ברכותי, אמר לו מנהל העבודה: תמשיך ככה.מעודד מדבריו החליט חוטב העצים לשפר את תפקודו ביום המחרת ולכן הלך לישון מוקדם מאד.בבוקר המחרת הוא קם לפני כולם והלך ליער. למרות כל מאמציו לא הצליח לחטוב יותר מחמישה-עשרה עצים.'אני ודאי עייף' חשב לעצמו  והחליט ללכת לישון עם שקיעת השמש. עם הזריחה, קם חוטב העצים  נחוש בדעתו לשבור את שיא שמונה-עשר העצים. אף על פי כן, באותו היום לא הגיע אף למחצית. ביום המחרת חטב שבעה עצים, אח"כ חמשה וביום האחרון הוא ניסה כל אחר הצהריים לכרות את העץ השני. מודאג ממה שיגיד מנהל העבודה, הלך החוטב לספר לו את שאירע ולהישבע שהוא מתאמץ עד סף אובדן החושים.שאל אותו מנהל העבודה: 'מתי השחזת בפעם האחרונה את הגרזן שלך?' 'להשחיז?'  לא היה לי זמן להשחיז: הייתי עסוק מדי בכריתת עצים'.

לא אחת אנחנו שקועים בשגרת יומנו, ממשיכים בפועלנו, ההולך בכיוון אחד  ולא  מבינים מדוע איננו מרוצים ומדוע התפוקה שלנו הולכת ויורדת. איינשטיין כבר אמר כי 'טיפשות היא לחזור שוב ושוב על אותה הפעולה ולצפות לתוצאה אחרת'. כדי לעשות שינוי אמיתי, כזה שיחזיק לאורך זמן יש  להפסיק לכרות עצים ולהשחיז את הסכין.

כמי שעוסקת באימון, טיפול וליווי של אנשים עשרות שנים אני יודעת עד כמה דפוסי חשיבה נוקשים מעכבים שינוי ומונעים התפתחות. שינוי זו מלאכה קשה. רוב בני האדם אוהבים להיצמד לבטוח ולמוכר, אז איך  בכל זאת מתחילים?

דווקא בתקופות של לחץ ומשבר, כאשר הדברים לא הולכים כמו שצריך, כאשר יש איום חיצוני, כאשר מרגישים חוסר סיפוק או תקווה, זה הזמן לעצור. זה הזמן להשקיט את  'הטייס האוטומטי', לעצור, להרהר ולהתחיל  לשאול שאלות:  מדוע אני לא מרוצה? מה חסר לי? מה השתבש? לאן נושבת הרוח? מהו הרצון האמיתי שלי?   ואם צריך לחשב מסלול מחדש.

יש אנשים שיכולים לעשות את השינוי הזה לבד, בכוחות עצמם, אבל הרבה יותר נכון ויעיל לעשות את זה ביחד, בקבוצה, עם הנחייה ושיטה טובה להטמעת השינוי  כמו למשל שיטת ה –NLP.

NLP היא שיטת אימון וטיפול מתחום הפסיכולוגיה החיובית שפותחה בארה"ב בשנות השבעים.

השיטה עוזרת לנו להבין כיצד אנשים (קודם  כל אנחנו בעצמנו) מארגנים את המחשבות והרגשות שלהם. בזכות ההבנה הזו אנחנו מצליחים:

  • לארגן ולנהל את המחשבות שלנו כך שישרתו אותנו על הצד הטוב ביותר.
  • לשפר את התקשורת שלנו ללא הכר והרי תקשורת נכונה עם עצמנו ועם אחרים היא בעצם חזות הכל.

 

דילוג לתוכן